Yaşam

Mersin’de İşçi Filmleri Festivali

Bu yıl 1-7 Mayıs tarihlerinde İstanbul ve Hatay’da perdelerini açan Personel Sinemaları Festivali, Anadolu yolculuğuna Mersin’le devam ediyor.

16 Kasım’da Yenişehir Belediyesi Akademi Salonu’nda saat 18.00’de gerçekleştirilecek açılış gecesinde Serdar Keskin ve Yeliz Hoş konser verecek. Ardından ‘Sokak Lambaları’ ve ‘Adres’ filmleri gösterilecek. Gösterimler 17 Kasım Cuma günü saat 14.00’te Yenişehir Belediyesi Akademi Salonu’nda başlayacak.

Film gösterimleri 18 Kasım Cumartesi günü Mersin Tabip Odası ve Elektrik Mühendisleri Odası’nda gerçekleştirilecek. Saat 15.00’te ‘Sansürlenenler’ başlıklı söyleşinin konuğu yönetmen Seda Gökçe, yönetmen Nejla Demirci ve hekim Sonay Ban olacak. Mersin Tabip Odası.

Film gösterimleri 19 Kasım Pazar günü Elektrik Mühendisleri Odası’nda devam edecek. Saat 17.00’de ‘Sınıf Mücadelesinin Rotası’ başlıklı söyleşinin konukları: Yönetmen Feryal Saygılıgil, DİSK/Enerji-Sen Genel Başkanı Süleyman Keskin, Özel Sektörden Ergen’i Öğretmenler Birliği. (KÜLTÜR VE SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu