Haber

Ankara Hipodromu’nda Cumhuriyet Koşusu ve Cumhurbaşkanlığı Yarışı Sonrası Ödül Töreni

75. Yıl Ankara Hipodromu’nda gerçekleştirilen 43. Cumhuriyet Koşusu ve 85. Cumhurbaşkanlığı Yarışı’nın ardından dereceye giren atların sahipleri ve jokeylerine ödülleri verildi.

Türkiye Jokey Kulübü tarafından Cumhuriyetin 100. yıl dönümünde 75. Yıl Ankara Hipodromu’nda düzenlenen 43. Cumhuriyet Koşusu; Arif Çelik’in sahibi olduğu ‘Deniz Efe’, jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı. Ayhan Kurşun, ‘Taylolo’ isimli safkanıyla 85. Cumhurbaşkanlığı Yarışını kazandı. Yarışların ardından ödül töreni düzenlendi. 43. Cumhuriyet Koşusu’nun galibi ‘Deniz Efe’ adlı safkan sahibi Arif Çelik ve jokeyi Ahmet Çelik ile 85. Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı kazanan ‘Taylolo’ adlı safkan sahibi Bayram Tanrıverdi ve jokeyi Ayhan Kurşun, ödül törenine katıldı.

Ödüller Ankara Valisi Vasip Şahin, Tarım ve Orman Bakan Yardımcıları Veysel Tiryaki ve Ebubekir Zenginder ile Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur tarafından takdim edildi.

43. Cumhuriyet Yarışı’nı Deniz Efe adlı safkanıyla kazanan Ahmet Çelik, “Tarihe defalarca tanıklık ettik. Bu benim toplamda 7. Cumhuriyet Yarışı zaferim. 2011 yılında üst üste 2 kez Cumhuriyet Yarışı’nı kazandım. 2012. Cumhuriyetimizin 100. yılında kazanmak bana gurur veriyor.” “Başarılarıma bir yenisi daha eklendi. Tüm ekibime teşekkür ediyorum” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Kupası’nın 85.’sini Taylolo adlı safkanla kazanan Ahmet Kurşun, geçen yıl aynı yarışı kazandığını ve ömür boyu unutamayacağı bir an yaşadığını belirterek, “Bu zaferin bana bahşedilmesi benim için büyük bir gurur. Cumhuriyetin 100’üncü yılında ben de bu yarışı kazandım. Geçen yıl bu yarışı kazandım, “Bunun üst üste yaşanması ve Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı olması hayatım boyunca unutamayacağım bir an oldu” dedi. – ANKARA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu